رپورتاژ

برای پی بردن به تاثیرات مثبت رژیم غذایی، تغذیه و رژیم درمانی در درجه اول باید تشخیص دهیم چگونه غذاها باعث توازن عمل دستگاه های بدن می شوند و چگونه می توان این دستگاه ها و اندام ها را تغذیه کرد. امروز ما میدانیم مصرف غذاهای مناسب نجات بخش زندگی ماست. تحقیقات نشان می دهند که ابتلا به بیماری هایی نظیر سرطان، دیابت، بیماری قلبی، ام اس و… بستگی به الگوی رژیم غذایی آن کشور دارد. در تحقیقاتی که در زمینه رژیم غذایی فرهنگ هایی که میزان ابتلا به سرطان سینه، پوکی استخوان ، بیماری های قلبی و ام اس در آنجا کمتر است، صورت گرفت متوجه شدند رژیم غذایی آنها میزان زیادی فیبر و عناصر مغذی و ویتامین داشته و به طور کلی سالمتر است.

بشر امروزی تبدیل به یک مصرف کننده صرف واقعی شده است و بدون شناخت نیاز واقعی خود دائما در حال دریافت سهمیه غذای زیاد و پرخوری بوده که بعلت طعم خوب و گول زننده انواع محصولات کارخانجات در دسترس و تحت تاثیر فشار ناشی از استرس، رضایت خاطر موقتی را برای خود فراهم نماید. در نتیجه تکرار این عمل همواره بر تعداد افراد چاق افزوده شده که این افراد برای رهایی از چاقی به انواع  رژیم لاغری پناه می برند.

مجموعه این عوامل باعث عدم توازن سیستم های ایمنی و غده های درون ریز بدن شده که در نهایت با بیماری های روز افزونی نظیر دیابت، سرطان، ام اس و … روبرو می شویم و در نهایت تاسف این سیکل معیوب همچنان ادامه پیدا می کند.

حال چه باید بکنیم؟

چاره کار فقط انتخاب آگاهانه مواد غذایی و استفاده از رژیم های غذایی اصولی و لذت بردن از خوردن غذا می باشد تا همواره احساس بهتری از خود داشته باشیم. واقع بینانه است اگر بگوییم هر کس در قبال تندرستی خود مسئول است پس باید با افزایش علم و دانش تغذیه ای خود به این مهم دست یابد تا در آینده در سایه رژیم های غذایی سالم ، شاهد روند رو به کاهش بیماری های رایج امروزی باشیم. زندگی آنلاین یکی از منابع خوب و تخصصی در زمینه آموزش اصول رژیم درمانی و تغذیه و بیماری ها می باشد.