آرشيو موبایل , نرم افزار آندروید , نرم افزار موبایل

در این مطلب از سایت فوردانلودز ، مفتخریم به عنوان اولین وب سایت فارسی زبان ، اقدام به معرفی جدیدترین نسخه از نرم افزار فوق العاده کاربردی TimeTools برای شما کاربران دستگاه های آندرویدی می کنیم. نرم افزار TimeTools یک نرم افزار فارسی زبان است که امکانات بی نظیری را به طور رایگان در اختیارتان قرار می دهد. بسته نرمافزاری تایم تولز سازگار با آندروید ۲ به بالا ، تقویم شمسی ، قمری (شیعه – اسلامیکو سترن – امالقرا) و میلادی را نشان میدهد همینطور کسانی که علاقه دارند میتوانند اوقات شرعی هزاران شهر درمناطق مختلف جهان رادر آن پیدا کنند. علاوه بر آن جهت قبله را هم در این شهرها نشان میدهد . اگر دسترسی به جی پی اس داشته باشید پارامترهای مورد نیاز آنرا میتوانید در این نرم افزار ببینید و علاوه بر آن اگر دستگاه درجای مناسب درحال حرکت باشد عقربه قطبنمای این نرم افزار جهت شمال و جنوب مغناطیسی و واقعی – هرکدام راکه مایل باشید نشان میدهد. یادآور روز تولد و سایر مناسبت ها با علامت و عکس میباشد. ضمنا با استفاده از Local Network نیز میتوان مختصات محلی – ساعت UTC – ساعت محلی و همچنین اوقات شرعی در هر محل را بدون استفاده از GPS  بدست آورد. نرم افزار فارسی TimeTools ، یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که فارسی زبانان می توانند تمامی امکانات و نیازهای سنتی و ایرانی خود را در آن بیابند. آموزش استفاده از تمامی بخش ها ، به صورت یک فایل PDF با نام Help در فایل دانلود شده وجود دارد. امیدواریم لذت ببرید.

سایت فوردانلودز | www.4downloads.ir

ویدجت

مجهز به ویجت برای نمایش تاریخ شمسی قمری و میلادی ونیز اوقات شرعی هر روز برای شیعه و اهل تسنن با گرافیک زیبا

سایت فوردانلودز | www.4downloads.ir

زمان تحویل سال

زمان تحویل سال را برای سالهای مختلف با تقریب دقیقه محاسبه میکند.

سایت فوردانلودز | www.4downloads.ir

قطب نما

با انتخاب استفاده کننده قطب نمای مغناطیسی یا چی پی اس فعال میشود. برای استفاده از قطب نمای جی پی اس باید دستگاه در حال حرکت با سرعت مناسب و در محل مناسبی باشد نزدیک درخت یا پوشش کابل برق و امثال آن که ایجاد تداخل در امواج جی پی اس میکند نباشد. در این صورت عقربه قطب نمای نرم افزار جهت شمال و جنوب مغناطیسی و واقعی محل را نشان میدهد. همچنین یک نمایشگر میزان زاویه بین شمال عقربه و شمال صفحه قطبنما را با دقت بالایی نشان میدهد که میتوان از آن به عنوان مثال برای اندازه گیری زاویه دقیق قبله استفاده نمود.

سایت فوردانلودز | www.4downloads.ir

قبله نما

فلش آبی رنگ قبله نما جهت قبله را در شهرهای مورد اشاره در مناطق مختلف کره زمین نشان میدهد. در صورت استفاده از جی پی اس قبله نما جهت قبله را با مختصات دریافتی از جی پی اس در هر مکان که دسترسی به جی پی اس باشد مشخص میکند. برای راحتی استفاده کننده عقربه قبله نما همراه با قطب نمای مغاطیسی یا جی پی اس حرکت میکند.

سایت فوردانلودز | www.4downloads.ir

تقویم

روزهای ماه های شمسی قمری و میلادی بصورت جدول بندی شده و با مشخص بودن روزهای هفته بطوری که هر ماه در یک صفحه قرار گیرد نشان داده میشود . این تقویم قابلیت آن را دارد که به انتخاب استفاده کننده و با یک حرکت به زبان فارسی و بر اساس روزها و ماههای شمسی مرتب شود یا این که به زبان انگلیسی و به ترتیب روزها و ماههای میلادی تشان داده شود. استفاده کننده میتواند یک دوره یکصد ساله را در این تقویم ببیند و در صورت علاقه میتواند روز تولد خود و اطرافیان و سایر مناسبت ها را با روزهای هفته و ماهای شمسی میلادی و قمری مطابقت کند . با امکان بزرگ نمایی خانه های جدول بصورت لمسی.

سایت فوردانلودز | www.4downloads.ir

طلوع و غروب خورشید و اوقات شرعی

طلوع و غروب خورشید و اوقات شرعی که با محاسبات ریاضی تعیین میگردد برای شیعه که اعتماد به آن موکول به تایید مراجع تقلید است و سایر مذاهب در نظر گرفته شده و استفاده کننده میتواند هرکدام را که مایل باشد و برای تاریخهای متفاوت انتخاب کرده و با هم مقایسه کند. این پارامترها برای هزاران شهر در مناطق مختلف کره زمین با انتخاب استفاده کننده محاسبه میگردد. در صورت استفاده از جی پی اس مبنای محاسبه مختصات مکانی گرفته شده از جی پی اس میباشد.

سایت فوردانلودز | www.4downloads.ir

سرزمین های شمالی و جنوبی

برای مکانهای بالای ۰۵ درجه و پایینتر از ۰۵ درجه که در زمانهای مشخصی امکان محاسبه بعضی از زمانها با روشهای متداول امکان پذیر نیست از روش پیش فرض یا زاویه ای استفاده شده است. این زمانها با علامت ستاره مشخص میشوند.  برای مکانهایی که نزدیک به قطب هستند و روزهایی از سال طلوع و غروب واقعی ندارند بعضی از زمان ها که وابسته به طلوع و غروب هستند محاسبه نمیشوند و با علامت ” – – – – – – – ” نشان داده میشوند.

سایت فوردانلودز | www.4downloads.ir

یادآوری روزهای خاص مثل روز تولد با استفاده از عکس

با لمس خانه روز میلادی مربوط به روز مورد نظر روی صفحه تقویم و انتخاب عکسی که مایلید در این روز نمایش داده شود و سپس لمس یک کلید علامت آبی رنگی در این روز و ماه بخصوص ظاهر میشود که هر سال در این ماه شاهد آن خواهید بود و با لمس این علامت عکس مربوط به آن ظاهر میشود که یادآور مناسبت این روز میباشد.

انتخاب پس زمینه

با استفاده از گردونه رنگ این امکان وجود دارد که بینهایت رنگ پس زمینه انتخاب شود.

سایت فوردانلودز | www.4downloads.ir