وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.ir

رایج ترین مشکلاتی که کاربران با آن ها مواجه هستند :
۱- برخی شرکت های سرویس دهنده در ایران برای اینکه پهنای باند کمتری را مصرف کنند از Cache Server استفاده میکنند و زمان پاک کردن cache ها هم بالا میبرند .به همین دلیل زمانی که روی سرور های ما برای مدیریت دانلود ها برای هر شخص تعداد کانکشن خاصی در نظر میگیرد ( مثلا ۲ فایل هم زمان ) این کانکشن در ISP ها cache میشود و برای دانلود لینک سوم با Error 503 مواجه میشید . راه حل : اگر شما هیچ دانلودی در ۱ زمان از ندارید و باز هم با Error 503 مواجه شدید,در انتهای آدرس لینک دانلود نرم افزار مورد نظرکه با مشکل برخورد کردید علامت سوال قرار دهید . با این کار شما در اصل لینک را یکبار Refresh میکنید و Cache ISP پاک میشود و کانکشن جدید از سرور برای شما جایگزین خواهد شد .

مثال ساده :
 لینک دانلود اصلی : http://dl.4downloads.ir/example.rar
لینک جایگزین: ?http://dl.4downloads.ir/example.rar

 

2 – یک سری کاربران هم برای Exract کردن فایل های دانلود شده با مشکل مواجه و موقع Unzip یا Unrar کردن با پیام خطا هایی مثل : CRC Error یا Pasword Worring یا … مواجه میشوند . راه حل : تمامی فایل های سایت فوردانلودز ۱۰۰ % از نظر فنی و زیپ شدن و Exctact و یا پسورد ها تست میشود . این مشکلات زمانی پیش می آید که شما یک فایل را ناقص دانلود کنید . شاید به نظر خودتان کامل دانلود شده باشد ولی به دلیل Resume زیاد یک کیلوبایت دانلود نشده باشد و فایل آن قسمت ناقص باشد . زمان Extract کردن , روی هر قسمت از نرم افزار این پیام خطا ها را مشاهده کردید تنها راه این است که پارت را دوباره دانلود کنید .

 

سایر نکات: پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً IDM استفاده کنید.
● فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید. فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
● فایل های بسیار حجیم برای سهولت دریافت به چند بخش تقسیم بندی شده اند. پس از دانلود تمامی بخش ها همگی را درون یک پوشه قرار داده و اقدام به بازگشایی آنها از اولین فایل نمائید. فایل هایی که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمت iso,mdf,cue,bin. هستند می بایستی ابتدا با استفاده از نرم افزار Daemon Tools و یا UltraIso بر روی باز شود (Mount)شوند و سپس مورد استفاده قرار گیرند.

 

نکته :

پسورد همه فایل های سایت www.4downloads.ir با حروف کوچک میباشد . ( تمامی بخش ها )

 

تذکر بسیار مهم :

فایل هایی که برای دانلود قرار گرفته اند چندین بار قبل و بعد از قرار گرفتن بر روی هاست توسط تیم فوردانلودز تست گردیده در نتیجه فایل ها کاملآ سالم هستند اما در برخی مواقع به دلیل توقف های موقتی که کاربران در هنگام دانلود فایل ها انجام می دهند فایل ها دچار مشکل می شوند بدین صورت که پس از دانلود و استخراج فایل ها از سوی نرم افزار Winrar با اخطار CRC رو به رو میشوند. اما جای نگرانی نیست چون فایل ها به گونه ای فشرده شده اند که دارای قابلیت بازیابی هستند. به همین منظور کافیست که فایل معیوب را با استفاده از نرم افزار Winrar اجرا کنید و سپس با انتخاب گزینه Repair اقدام به تعمیر فایل فشرده نمایید.